Yorumsuz :)

Hayatımın vazgeçilmez bir parçası

İlginç bir yapım var galiba. Yeniliği çok seviyorum. Uzun süre aynı koltuklarda oturmaktan yada aynı masada yemek yemekten aynı objelere bakmaktan sıkılıyorum desem. Tabii bunları her canım istediğinde değiştirmek gibi bir lüksüm yok 🙂

Yorumsuz :)
Yorumsuz 🙂

Ben de ne yapıyorum? Uygun fiyatlı, bütçemi sarsmayan değişiklikler.

Mesela koltuklarımın kumaşını değiştiriyorum. Tabii şimdi bana bu yol çok mu ucuz diyeceksiniz. Evet ucuz . Nasıl oluyorda ucuz oluyor anlatayım efendim. Öncelikle kumaşımı seçmeden uygun fiyatla döşeme yapacak olan bir erbap buluyorum. Bu döşemecileri genellikle ara mahallelerden seçiyorum. Sonrasında kaç metre kumaşa ihtiyacım olduğunu öğreniyor ve kumaşımı seçmek için yola koyuluyorum. Kumaşçıların outlet bölümlerini tercih ediyorum. Daha da ucuz olsun dersek Kadıköy cuma pazarı bu iş için biçilmiş kaftan. Bu pazar da ne yok ki ? Çok kaliteli markaların arta kalan kumaşları burada top olarak satılıyor. Öyle böyle değil arkadaşlar. Her çeşit cins kumaş mevcut. Kadifeler, şöniller daha neler neler. Fiyatlar ise oldukça uygun. Mağazasında metresi 80 TL olan bir kumaş burada 20 TL. Yani fark epeyce büyük. Kısaca özetlersek 20 metre kumaşa ihtiyacınız olduğunu varsayarak 1600 TL yerine 400 TL ödüyorsunuz. Ayrıca koltuklarımın üzerine kırlent yapmak istiyorum derseniz artmış küçük kumaş parçaları satılıyor. Kırlentleri değişik desenlerde uygulamak isterseniz çok çeşit var. Hatta bu tercihle koltuklarınız çok daha şık görünebilir. Dekorasyon da sınır yok. Biraz yaratıcılık biraz esinlenmeyle ve uygun bütçe tercih ederek çok şey yapabiliriz. Bu blogda ilginizi çekeceğini umduğum birçok öneri paylaşımı yapmak istiyorum. Paylaştığım fotoğraflar umarım sizlere biraz olsun uygun fiyatlı  fikirler verebilir. Sizlerde önerilerinizi bana yollarsanız çok sevinirim.  Sizden gelenler adlı kategorimde yayınlamak isterim. Akıl akıldan üstündür.

Bohem
Bohem Şıklık

Şahsen dekorasyon da yaşanmışlık ve hikayesi olan parçaları kullanmayı seviyorum. Annemden, babamdan, ninemden , ninemin ninesinden, onun dedesinden 🙂 Ne bileyim, hiç tanımadığım birine ait çok özel eski  bir parça vb. Müzede de yaşamıyorum 🙂 Eski parçalarla yeni parçaları harmanlıyorum. Mum gibi bir ev içerisinde olmak, yaşam yok hissi veriyor bana. Seyirlik ev diyorum ben bu evlere. Tabii ki bu benim tercihim. Yeni bir avizeyi koltuk takımımın üstüne alırken yanında eskiciden aldığım ikinci el bir avize yemek odamın üzerinde kullanabiliyorum. Yada 100 yıllık bir tepsinin üstünde oldukça modern bir kahve takımı olabiliyor. Aslına bakarsanız çok karışık gibi görünen fakat bir o kadar yerli yerinde olanı seviyorum.

f5693c_d90f76d11df1471c9663d83f0a3825bf~mv2
Şık köşe

Keyif köşeleri, en sevdiğim.

Herbirimizin, ama 500 metrekare ama 50 metrekare yuvasında kimimizin  farkına bile varmadan, kimimizin de zevkle hazırladığı  dinlenmek amaçlı, huzur bulduğu küçük de olsa keyif köşeleri vardır. Bu sayfamda, bol bol  keyif köşeleri  paylaşacağım. Yine, sizlerden gelen önerileride paylaşmak istiyorum. Birlikte fikir edinelim.

El emeği, göz nuru olan tasarımlarınızı, keyif köşelerinizi lütfen yollayın. Ayla’nın kafasın da paylaşalım ki aynı kafada olduğumuzu hissedelim 😉

Cam önü keyfi
Cam önü keyfi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                  HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL

3 Yorumlar

  1. Slmlar Ayla Hanım ,
    dekorasyonla ilgili paylaşımlarınıza son derece katılıyorum ,önemli olan yeni yeni objeler alıp tıpkı dediğiniz gibi mum gibi bir evde yaşamak,bana göre de yaşamak değil pek . Her eşyanın ayrı bir hikayesi olması sergilendiği veya kullanıldığı yere karakter katıyor bu da bence büyük bir keyif.
    Bu arada blogunuzu çok beğendim . böylesine blog kirliliği olan bir medyada sizin gibi kaliteli ve samimi blogger’ları az görüyoruz ,paylaşımlarınız son derece samimi ve yerinde ,ellerinize sağlık…..

  2. Valla ben salondaki eşyaları ilk günkü gibi kalsın -aman kirlenmesin diye salonuna girmeyen insanlar biliyorum ,bana da baygınlık geliyo 🙂

Cevap yaz