Zor meslek vesselam 🙂

yuez-genclestrme-estetgHerkesi memnun etmek maalesef mümkün değil. Hele ki konu görsellik olunca.

Ortada estetik faciası dolaşan onlarca kadın varken kararsız kalmakta haksız da sayılmayız. Estetiğe karşı olanlar da var bunu hastalık haline getirenler de.
İşte ben burada diyorum ki; bu kişiler doğru estetik cerraha denk gelememişler.

Kimse kusura bakmasın, öküz altında buzağı aramasın ama çok başarılı birçok doktorumuz var. Fakat bunu sadece fazla kazanca dökmek isterken, insanları yanlış yönlendiren, hilkat garibesine döndüren bir çok doktor da var. (Yarası olan gocunur dimi ama)
Kadın genç kalacağım diye kendini yırtarken doktor da buna fırsatçılık yapmayacak efendim…

Benim görüşüm, insanlar yaş alırlarken (dikkat yaşlanırken demedim) doğallığını kaybetmeden dinç görünümlerini korumalıdır. Etrafta vücudu iki büklüm olmuş ama suratını gerdirmiş ayna gibi dolaşan o kadar çok yaşlı teyze var ki 🙂 Aslında bir bütün olarak bakmak gerekir olaya.
Bazen küçük dokunuşlar yeterli olabilir, kocaman estetik operasyonlara gerek kalmadan…
Fakat bu dokunuşlar sizin yerçekimine ne kadar dayandığınızla alakalı aslında.

Doğallık güzel evet ama insanlar neden mutsuz olsunlar ki doğal kalacağım diye.

En iyisi sizin doğallığınızı bozmadan gözünüzü kapatıp güvenebileceğiniz sevimli mi sevimli, branşında başarlı mı başarılı, acı yok diyorsa yoktur diyebileceğimiz ama fazla da işine müdahale ettirmeyen çünkü kendine bir o kadar güvenen, estetik cerrah, heykeltraş, aile babası doktorumuz Semih Gök neler demiş son sözü ona emanet ediyorum.
Hadi kolay gelsin 🙂

Üçgen Yüz Gençtir Dikdörtgen Yaşlı

Semih Gök
Semih Gök

Kişiye özel görüntüyü oluşturan, tanınmasını sağlayan, kişiyi “o kişi” yapan iki ana unsurdan bahsetmek istiyorum. Kafatasının yuvarlağı ve yüzümüzün üçgeni… Kafamız oval, yuvarlak, önden ya da arkadan basık olabilir. Yuvarlak kafa ve çıkık alın her zaman daha çekici görüntü vermektedir. Ancak kafatası yapısı değiştirilemez. Oysaki yüz üçgeni üzerinde çalışma imkanımız var.Yüz üçgenini oluşturan, üst ve alt çene kemikleridir. Kimliğimizi oluşturan da bu yapısal özelliktir. Belirgin alt çene kemiğinin kadınsı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yuvarlak bir alt çene, yüzü bebeksileştirir. Alt ve üst çene arasındaki uyum da önemlidir. Köşeli ve çıkık bir üst çene kemiğinin altına, yuvarlak ve küçük bir alt çene yakışmaz. Alt çene köşeleri yüz üçgenimiz üzerinde oldukça etkilidir.Hastalarımızın çoğu aynaya baktıklarında, hep yüzünün ön kısmını inceler ve yanaklarını doldurtmak isterler. Deneyimli bir estetik cerrah ise alt çene kemiğinin kulakların altındaki köşelerini çok az doldurmayı teklif edecektir. Bu işlem yüz ovalini çok güzelleştirir. Yüz üçgeninin üstü, alt kısmına göre daha dolgun olursa çekici görünüm şansı yükselir.Yaşlanan ve sarkan alt yüzde dudak kenarları ve çene ucunun iki yan çizgi ve çukurlukları sürekli doldurtulursa yüzün alt kısmı buldoglaşır ve yüz üçgeni bozulur. Kare ya da dikdörtgen yüz ise kişiyi daha yaşlı gösteren bir unsurdur.Çene köşesinin hemen önünde çiğneme kası bulunduğundan çene köşelerini doldurma işlemini yüz anatomisini iyi bilen bir plastik cerrah yapmalıdır. Çiğneme kasının içine dolgu verilirse, yemek yerken, yirmilik diş şişmiş gibi görünebilir.Yanaklar, yüzün en önemli kısmını oluşturan yapılardan biri. Genç yaşlarda dolgun ve diri olan yanaklar, yaş ilerledikçe çökük ve sönük görünmeye başlar. Bazı insanlarda, yanaklar gereğinden fazla çökük ve düz, bazılarında ise gereğinden fazla dolgun,ve şişkindir. Her iki görüntü de istenmez. Yanak estetiği işte bu noktada önem kazanır.Ancak deneyimli bir müdahele durumu kişinin lehine geliştirebilir. Tombul yanak yaş aldırır, gergin yanak genç gösterir. Fazla gergin yanaklar ise, bazı kişileri olduğundan kilolu gösterecektir.Yanağın ortasından bir miktar yağ dokusunun alınması yanakları küçültür, elmacık kemiklerinin ve çenenin belirginleşmesi sağlar.

Pamuk Prenses
Tüm yaş gruplarını ve cilt tiplerini tedavi etmeye yönelik hyluronik asit konsantrasyonundan oluşan bir yöntemdir.

Pamuk Prenses Yöntemi Cildinizde Ne Gibi Etkiler Yaratabilir?
İnce çizgiler doldurulabilir.
Epidermisi pürüzsüzleştirilebilir.
Cildin ışıltısının arttırır.
Oksitleyici ajanlardan korur.

Çizgileri ve kırışıklıkları giderebilir.
Cildin yaşlanma sürecinini kontrol altına alır.
Nem, ton ve elastikiyeti düzenlenler.
Işıltının geri kazanılmasını sağlar.
Belirgin ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilir.
Antioksiden etkiyi destekler.
Cilt parlaklığı destekler.
Litfing etkisi ile cilde daha genç ve taze bir görünüm kazandırır.
Cildin elastikiyetini arttırmada
Cilt çatlaklarını azaltır.

İşlem Sonrası Gözle Görülebilir Sonuçlar
Cilt yeniden sıkılaşır. Daha keskin sınırlı biçim izlenir ve konturlar görsel olarak belirginleşir.
Cilt daha pürüzsüz, daha tonlu ve daha sıkı bir form kazanır.
Ciltteki çatlak izleri belirgin bir şekilde azalır ve pigmentasyonlar görsel olarak azalır.

Op. Dr. Semih Gök

HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL…

Cevap yaz