Mutlu çift...
genital-estetik-2
Mutluluk…

Teknolojininde gelişmesi ile birlikte tıpta kullanım alanlarıda giderek çoğalmış. Lazer günümüzde bir çok alanda kullanılıyor. Vücudumuz da bulunan istenmeyen tüylerden tutunda yüz gençleştirme, dövme sildirmeye varana dek. Şimdi de bayanların genital bölgelerinde uygulanmaya başlandı. Eskiden kadın doğum doktoruna giderken bile çekinilirdi:) Şimdi de genital estetik için kuyruklar oluşuyor. Bir kadının özgüvenini en çok etkileyen durumlardan biri olduğunu göz önünde bulundurursak günümüzde  bu tip estetik müdahalelerin Avrupa ve Amerika gibi ülkelerden sonra Türkiye’de de uygulanarak normalleştirilmiş olması belkide bir çok kadının özgüveninin yerine gelmesini sağlayacaktır. Vajina da doğum ve yaşlanma ile oluşan deformasyon lazer uygulamasıyla yenileniyor. Ayrıca karında oluşan doğum lekeleri de tedavi ediliyor.

Haydi hanımlar yenilenmeye …

Prof. Dr. Fuat Demirci, Lazerle Genital Estetik için diyor ki;

Lazerle Genital Estetik

Lazerle genital estetik, normalde iç dudakların görevi vajinayı kapatmak, yabancı cisim ve mikroorganizmaların girmesini engellemek ve ilişki sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. İç dudakların normal genişliği ile ilgili tartışma vardır. Genel olarak kabul edilen iç dudakların 2 cm civarında olması, dışarı taşmaması ve dış dudaklarla en fazla aynı seviyede olmasıdır. Lazerle iç dudakların küçültülmesi operasyonu dikiş atılmadan ve kanama olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi

Öksürme, gülme ve hapşırma sırasında zayıflayan idrar torbası desteği nedeniyle bazı kadınlar idrar kaçırabilmektedir. Yaşam kalitesini bozan bu durumun nedenleri çok doğum yapma, iri bebek doğurma, evde doğum gibi pelvis tabanı olumsuz etkileyen doğumlu ilişkili durumlardır. Ayrıca, kronik kabızlığı, öksürüğü olan, obez ve genetik yatkınlığı olan kadınlarda da görülmektedir.

Lazerle genital estetik, bu şekilde idrar kaçırmanın tedavisi ameliyattır. Hafif ve orta derecede idrar kaçırmalar ise ameliyata gerek kalmadan lazerle tedavi edilebimektedir. Lazer hem vajinayı sıkılaştırmakta hem de mesane tabanının destek dokusunu artırmaktadır.

Vajina Kuruluğu

Vajina kuruluğunun en önemli nedeni kadınlık hormonu olan östrojen düzeylerinin düşmesidir. Bu duruma en sık menopozda rastlanmakla birlikte bazı genç kadınlarda da görülebilmektedir. Vajina kuruluğu ağrılı cinsel ilişki yanında vajinal enfeksiyonlara da neden olmaktadır ve bazı kadınlarda herhangi bir neden olmasa da görülebilir ve hayat kalitesini düşürebilir. Vajinal kurulukta yeni ve etkili tedavi yöntemlerinden biride vajinal lazer uygulamalarıdır. Vajina etrafındaki dokuların kanlanmasının artmasına ve yenilenmesine yardımcı olarak vajinal kuruluk etkili biçimde tedavi edilebilmektedir.

Yöntemin herhangi bir zararı yoktur, ağrısızdır, kısa sürer ve muayenehanede yapılmaktadır. Vajinal dudaklar ve etrafının renginin açılması: Bazı kadınlarda vajina girişi, küçük ve büyük dudaklar kendi cilt renklerinden daha koyu renkte olmaktadır.

Lazerle genital estetik, bu deriye rengini veren pigmentlerin, bu bölgelerde fazla olmasından dolayı normal bir durumdur. Kadınlar bu görünümden rahatsız olmakta ve rengin açılması için hekime başvurmaktadırlar. Bu duruma çözüm olmasına yardımcı olabilecek yöntem lazerle genital estetik uygulamalarıdır. Lazerle renk ağrı olmadan, anestezisiz olarak 3-4 seansta kolayca kalıcı olarak açılmaktadır.

Lazerle genital estetik, büyük dudaklardaki katlantı ve yaşlanma etkisini ortadan kaldırma: Anti aging amacıyla büyük dudaklar ve pubis te cilt altındaki destek dokusu lazerle artırılarak daha gergin ve genç bir görünüm sağlanır.

Rugaplasti: vajinada doğum, cerrahi müdahale ve yaşlanma ile kaybolan ruga dediğimiz katlantılar lazerle yeniden oluşturulabilir. Lazerle karında oluşan doğum lekeleri de tedavi edilmektedir. Bu uygulamaların biri ya da birkaçı aynı anda muayenehane koşullarında uygulanmaktadır.

Daha fazla fazla bilgi için;

Lazerle Genital Estetik

Cevap yaz