Bugün sizlerle, Halloween – Cadılar Bayramı makyajını paylaşacağım.

Bilindiği üzere Halloween de herkes ürkütücü kostüm ve makyajlara bürünüp kendini sokaklara atıyor. Özellikle Barselona sokakları, 31 Ekim gecesi tıklım tıklım doluydu!! Kulüplerden ve barlardan hiç bahsetmiyorum bile…

Konumuza dönüyorum hemen veee buyurun makyajın ayrıntıları aşağıda! Öncelikle malzemeleri bahsetmek istiyorum. Kullandığım ürünlerin bir kısmı makyaj malzemesi bir kısmı ise yüz boyamak için özel üretilmiş olan boyalar. Siz de ürünleri seçerken alerji için test edilmiş ve yüze kullanımı uygun olan malzemeler seçmeye özen gösterin mutlaka

                               

 1.  Kryolan Aqua Color – Beyaz boyası, fondöteni.
 2. Revlon Colorstay – Siyah göz kalemi ve siyah eyeliner (eyeliner ve göz kalemi olmak üzere aynı markanın 2 farklı ürününü kullanıyorum.)
 3. Revlon Colostay – Kahverengi göz kalemi.
 4. Nyx Soft Matte Lip cream – Bordo rengi.
 5. Mac fondöten & far fırçası

Aşağıda size ürünlerin nasıl uygulandığını göstereceğim şimdi;

 1. Öncelikle fondöten fırçasını biraz ıslatıp, beyaz yüz boyasını yüzümüzün her yerine iyicene sürüp yediriyoruz. Boya beyaz olduğu için 2 kat sürmemiz gerekiyor yoksa renk şeffaflaşıyor. 1. Katı sürüp 5 dakika bekliyoruz, fırçamızı tekrar ıslatıp 2. Katı sürmeye başlıyoruz. Tüm yüzümüzü boyadıktan sonra 5-10 dakika boyanın yüzümüzde kurumasını bekliyoruz.

                         

 2. Ardından kahverengi göz kalemi ile yüzümüze vereceğimiz şeklin taslağını ince çizgilerle çıkarıyoruz.(Önce yüzünüz bir tarafını yapın ve bitirin, böylelikle diğer yarısını yaparken daha az zorlanacaksınız)

   

   

 3. Çizgilerimizi çekip siyah göz kalemi ile belirginleştirdikten sonra, siyah eyeliner ile çizginin içini doldurmaya başlıyoruz. Komple çizdiğimiz bölgeyi bu eyeliner ile boyayacağız. (Eyeliner kullandım çünkü siyah yüz boyası akıyor ve her yere bulaşıyor. Eyeliner hem kolay kuruyor hem de daha uzun sure siyah kalıyor)

 4. Yüzümüzün çeşitli yerlerine kahverengi kalemle silik çizgiler çekiyoruz (isteğe göre dalgalı düz çapraz…) Sonrasında ise dudaklarımızın kenarından yukarıya doğru kalın bir çizgi çekerek, içini yine eyeliner ile dolduruyoruz.

   

   

   

 5. Daha sonrasında bir far fırçası ile çizgileri yavaş yavaş dağıtıyoruz ve daha az belirgin hale getiriyoruz. Bu kısım önemli çünkü ne kadar dağıtırsanız o kadar güzel (yani amacına uygun derecede çirkin) gözüküyor.
 6. Yüz ve göz çizgilerini bitirdikten sonra, burnun kenarlarından ortasına doğru dilediğiniz kalınlıkta çizgi çekin (çizgi inceldikçe kedi görüntüsü veriyor kalın çekmeniz daha iyi) ve içini siyah eyeliner / kalem ile doldurun.

 7. İster dudaklarınız beyaz, ister siyah isterseniz ise beyaz siyah üstüne çizgili yapın! Biz önce siyah üstüne beyaz çizgiler denedik fakat sakal & bıyık bu çizgilere kötü bir görünüm verdi. Biz de daha sonra beyaz mat görünümü dudaklarda tercih ettik!

   

   

 8. Son olarak fırça ile yine bütün çizgilerin üstünden geçin ve dağıtın, göz altına beyaz çizgiler çekip onları da dağıtın morarmış bir hava veriyor.
 9. Veee yüzünüzde nereye isterseniz oraya bordo ruj ile çizgiler çekip far fırçası ile dağıtın! Cadılar Bayramı kan görüntüsü olmadan eksik oluyor 🙂

   

   

   

  İşte makyajınız hazıır !!! 

   

   

Cevap yaz